Ukrajinci nemajú inú alternatívu, než bojovať a vyhrať, povedal Zelenskyj

Ukrajinci nemajú inú alternatívu, než bojovať a vyhrať, povedal Zelenskyj
Zelenskyj oznámil, že v pondelok večer podpísal dekrét, ktorým udelil štátne vyznamenanie 161 vojakom ozbrojených síl Ukrajiny; 42 z nich ho dostalo posmrtne
Ukrajinci nemajú inú alternatívu, než bojovať a vyhrať, povedal v pravidelnom nočnom prejave ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Najhoršia situácia je podľa neho v týchto dňoch na Donbase a nadchádzajúce týždne vojny budú ťažké. Rusi sa snažia zničiť čo najviac ľudských životov a infraštruktúry, povedal Zelenskyj po troch mesiacoch od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

Putinov globálny hladomor? Kvôli ruskému prezidentovi hladujú milióny ľudí po celom svete

„Celkom od 24. februára ruská armáda vykonala na Ukrajinu 1474 raketových úderov, pričom použila 2275 rôznych striel. Prevažná väčšina z nich mierila na civilné objekty. Za necelé tri mesiace došlo k viac ako 3000 náletov ruských lietadiel a vrtuľníkov,“ povedal Zelenskyj a zopakoval svoju požiadavku na ďalšie dodávky zbraní od spojencov.

Hlavným terčom ruských úderov sú obce Bachmut v Doneckej oblasti a Popasna a Severodonec v Luhanskej oblasti. „Nikto nezničil Donbas tak, ako to teraz robí ruská armáda,“ zdôraznil prezident.

Ukraine flag colors awareness ribbon with text Support Ukraine. Realistic vector illustration of blue and yellow ribbon

Zelenskyj tiež oznámil, že v pondelok večer podpísal dekrét, ktorým udelil štátne vyznamenanie 161 vojakom ozbrojených síl Ukrajiny; 42 z nich ho dostalo posmrtne.

Ukrajinská prvá dáma Olena Zelenská v pondelok predstavila národný program psychologickej pomoci pre ľudí zasiahnutých vojnou. Na programe sa bude podieľať Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), informovala o tom stanica CNN.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram