Nestihla si schudnúť na dôležitú párty? Zaručené tipy, ako vyzerať opticky štíhlejšie

Dôležitý večierok alebo rande snov sa blíži, a aj keď si sa rozhodla, že do tej doby nejaké to kilo zhodíš, nepodarilo sa? Hoď výčitky za hlavu, a hlavne nič neruš. Schudnúť môžeš aj opticky.

Už zajtra je dôležitý večer, na ktorom chceš vyzerať božsky a ty si nestihla schudnúť do šiat? Nevadí, poradíme ti, ako vyzerať o niekoľko kíl ľahšie aj bez diét. Stačí len správne nakombinovať oblečenie.
ZAČNI SPODNOU Bielizňou
Pokiaľ nemáš v pláne s niekým ešte ten večer hopsať do postele, ale chceš vyzerať neodolateľne, kúp si sťahovaciu bielizeň. Môžeš voliť napríklad medzi sťahovacími nohavičkami, ktoré zakryjú väčšie bruško alebo rovno nejaký korzet či body. Dobrou voľbou je aj sťahovací top, ktorý nevyzerá zle ani v prípade, že sa večer pohne iným smerom, než si pôvodne plánovala a ty sa nečakane vyzlečieš zo šiat. Tu ale určite dbaj na kvalitu a vyberaj z kvalitných materiálov.
KOMBINÁCIA ČIERNE A Biele
Čierna je jednoducho klasika a hlavne istota, že v nej schovávame prebytočné kilá. Pokiaľ ale chceš zmenu a nechceš byť stále zahalená do čiernej, skombinuj ju s bielou alebo šedou. Uvidíš, že budeš pôsobiť ešte štíhlejšie, než keby si sa obliekla celá do tmavej. Svetlú farbu maj tam, kde nepotrebuješ skryť žiadne faldíky a tmavú zvoľ na problematickejšie partie. Tmavé farby zoštíhľujú viac, keď sú práve namixované so svetlými.
TRIČKO XXL ŤA NEZACHRÁNI
Máš svoje dni, tak sa ti brucho nafúklo do obrých rozmerov alebo si jednoducho v poslednej dobe mala viac tort, než je zdravé a teraz by si najradšej nevyliezala von a zostala doma len so zásobami zeleniny a nízkotučných jogurtov. Ale keď musíš von, tak jednoducho musíš, tak sa rozhodneš to zachrániť tým, že si zaobstaráš obrie tuniku a veľa voľné nohavice alebo šaty o tri čísla väčšie, než je tvoja veľkosť. Lenže chyba lávky. Väčšie oblečenie ťa štíhlu neurobí, naopak zvýrazní veľké proporcie a ty budeš vyzerať ako matróna. Navyše vo voľných šatách bude vidieť každé kilo navyše. To najhoršie, čo môžeš urobiť je, že budeš mať voľné ako nohavice, tak tričko. Jeden kúsok oblečenia by mal byť obtiahlejší. Čo treba legíny a na to voľnejšie šaty?

SKÚS VOLÁNKY
A čím teda zakryť faldíky, keď veľká veľkosť nie je to pravé orechové? Volániky a nariasená látka ti veľmi pomôžu. Skrátka vhodné nie sú ani upnuté šaty ani voľné šaty, ale tie, ktoré majú na sebe rôzne záhyby, volániky a sú nariasené. Pokiaľ máš trochu väčšie bruško, schováš ho najlepšie v šatách, ktoré majú v páse predel, a nie sú zhora nadol voľné. Dobrým pomocníkom je aj opasok.
NOHY NESCHOVÁVAJ, POMÔZ SI VHODNÝMI TOPÁNKAMI
Ak ťa trápi veľký zadok a macatejšie nohy, neschovávaj ich do sukne až na zem, lepšiu službu ti urobí dĺžka ľahko nad kolenami. Dobrým trikom sú aj topánky v telovej farbe, a to najlepšie na podpätku. Pristanú ti tiež džínsy so zvýšeným pásom. Čo by si si ale mala zakázať, tak to sú trojštvrťové nohavice, ktoré opticky skracujú. A pamätaj, že tzv. zvonáča padnú naozaj len štíhlym ženám.

Photo of smiling group of friends enjoying a terrace party

MATERIÁL NA PRVOM MIESTE
Vyberáš si oblečenie podľa tvaru, farby a veľkosti? A čo materiál? Ten ti môže veľmi pomôcť alebo naopak napáchať škody. Bacuľatejším typom pristane skôr bavlna a džínsovina. Vhodný je aj hodváb. Ak chceš schovať kilá a zároveň pôsobiť ako femme fatale, stav na čipku. Čo by si ale mala nechať na dne skrine, tak je menčester, zamat a koža. V týchto materiáloch budeš pôsobiť mohutnejšie, a to predsa nechceš.
VZORY ÁNO, ALE LEN NIEKTORÉ
Tak prvé pravidlo znie, že vodorovné prúžky sú naozaj len pre chudé, naopak zvislé ťa zoštíhlia. Zachrániť ťa môže aj šikmý prúžok. Čo sa týka rôznych potlačí, tak s nimi buď opatrná. Veľké obrázky a potlače ťa urobia opticky ešte silnejšie. Neodporúčajú sa ani bodky. Ale nezúfaj, chápeme, že nechceš byť fádny v obyčajnom triku, preto zvoľ vzory ako sú napríklad motýliky alebo malé kvietky.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram