9 vecí, ktoré ženy môžu a muži nie

Existuje celý rad vecí a činností, ktoré u žien v spoločnosti ľahko prejdú, zatiaľ čo u mužov by znamenali spoločenskú samovraždu. Či sa nám to páči alebo nie, ovládajú nás hlboko zakorenené predsudky. Takže ktorých 9 vecí majú ženy povolené a muži zakázané?

 1. ŽENY SA NEMUSIA HABIŤ ZA SVOJE SEXUÁLNE POMÔCKY
  Schválne, koľko chlapov sa hrdo pochváli, že si zaobstarali Fleshlight? A koľko šťastných užívateliek vibrátora poznáš? Nielen že vibrátor v nočnom stolíku ženy už málokoho prekvapí, ale aj partneri sú k nám veľmi tolerantní, čo sa týchto záležitostí týka, a väčšinou nás v sebauspokojovaní, či už s pomôckami alebo bez nich, nepokryte podporujú. Naproti tomu, ak muž vlastní umelú vagínu alebo niečo podobné za účelom uľahčenia masturbácie, je v spoločnosti všeobecne pokladaný za devianta, perverzáka alebo úbožiaka.
 2. ŽENY MÔŽU DO PRÁCE V PÁNSKOM OBLEČENÍ
  No áno, nohavice boli odjakživa pre chlapov a sukne pre ženský, povieš si. Ale nie je to úplne tak. V západnej kultúre sa nohavice výraznejšie presadili až v 16. storočí. A čo nosili páni do tej doby? Čo asi. Ženy sa odvážili asi v polovici 19. storočia, keď začali nosiť nohavice pri vonkajších prácach. Do módy sa ale dostali až o sto rokov neskôr.
  A dnešní muži sa sťažujú, že hoci ženy prijali nohavice za svoje, je pre mužov sukňa (okrem škótskeho kiltu) zakázaná. Pritom sa bráni jednoduchou matematikou. Medzi nohami toho majú podstatne viac. To nemožno poprieť. A voľná látka namiesto tesných nohavíc by sa v horúcich letných dňoch náramne hodila. Len keby to všetkým nepripadalo také strašne divné…
 3. ŽENY MAJÚ NEPREBERNÉ MNOŽSTVO ÚČINNÝCH MOŽNOSTÍ ANTIKONCEPCIE
  Hoci už sa objavujú prvé antikoncepčné pilulky pre mužov, zatiaľ ich muži príliš užívať nechcú. Ženy majú funkčnú hormonálnu antikoncepciu (akokoľvek diskutabilné môže byť jej dlhodobé používanie a účinky na organizmus) vo forme tabletiek, náplastí, krúžkov, injekcií či vnútromaternicových teliesok alebo podkožných implantátov. Všetko s rôznou úrovňou pohodlia, ako to komu vyhovuje, bez negatívneho ovplyvnenia sexuálneho života. A s možnosťou prakticky kedykoľvek zmeniť názor a antikoncepciu vysadiť.
  A muži? Tí majú kondómy. Alebo kondómy. Pokiaľ nepočítaš vasektómiu, čo je nevratný chirurgický zákrok. Prvá možnosť je nepohodlná, a väčšinou devalvuje sexuálne potešenie, tá druhá je permanentná.
 4. ŽENY MÔŽU OTVORENE EXPERIMENTOVAŤ S HOMOSEXUALITOU
  Samozrejme, sú kultúry či náboženstvá, ktoré sú stále nepriateľské k akýmkoľvek formám homosexuality, ale v posledných desaťročiach sa v západnej kultúre homosexualita stala akceptovanou súčasťou života. Alfred Kinsey, slávny americký biológ, už pred šesťdesiatimi rokmi tvrdil, že homosexuálne experimenty sú normálnou súčasťou sexuálneho poznávania. Avšak postoje voči mužom a ženám sa diametrálne líšia. Lesbické experimenty sú nielen spoločensky prijateľné, ale väčšinou medzi mužmi považované za úplne skvelé. Ženy dokonca nemajú problém priznať sa k lesbickej „fáze“ na vysokej, alebo bozkávaniu s kamarátkou na večierku. Ale ako veľmi by sa ženám páčila predstava o svojom partnerovi v náručí iného muža? Nemusíš odpovedať.
 5. ŽENY SA MÔŽU OTVORENE VZÁJOMNE DOTÝKAŤ
  Keď sa muži vítajú, alebo sa pokúšajú o niečo ako objatie, tak sa to málokedy zaobíde bez nejakého silnejšieho buchnutia, plácnutí či úderu do ramena. Vraj je to preto, že fyzická intimita sa tou trochou násilia navzájom vyruší. Ženy si s tým nelámu hlavu, a nikomu nepríde divné, keď sa objímu, držia za ruky, alebo jedna druhú pobozká len tak.
 6. ŽENY SPOLU MÔŽU TANČIŤ
  A na večierkoch či diskotékach je to ten najbežnejší jav. Ale ak ženám príde divné, prečo také množstvo mužov odmieta tancovať so ženami, je to nič v porovnaní s ich hrôzou z tanca v skupine chlapov. Je to vlastne taká esencia homofóbnych strachov.
 7. ŽENY SI MÔŽU Hovoriť, ako im to pristane
  Čo, môžu. Robia to veľa a rady. Je to znak podpory. Dokonca aj keď má lichôtka vyslovene sexuálny podtext. Ako vtipne popísal Rob Becker vo svojej divadelnej hre Caveman, je úplne normálne keď jedno dievča povie druhé: „Páni, ty máš v tých šatách tak sexy prsia!“ Muž môže o tom druhom tak maximálne povedať: „Holky po ňom pália“. Ale predstava, že niekto kamarátovi povie: „Ty vole, to máš nový džínsy, alebo ti narástlo péro?!“, je veľmi absurdné.
Shot of an affectionate young couple enjoying a day outdoors

 1. ŽENY MÔŽU MUŽE VEREJNE URÁŽIŤ
  Pokiaľ žena povie, že „všetci muži sú bastardi,“ tak už vlastne nikto ani nemrkne, nieto aby sa mužov zastával. Pokiaľ, na druhej strane, sa nejaký muž odváži v zmiešanej spoločnosti vyjadriť svoj rovnako scestný názor, že „všetky ženy sú vypočítavé mrchy“, je okamžite odsúdený ako sexistický šovinista. Viem si predstaviť, že niektoré ženy si teraz pomyslia, že to je tým, že muži jednoducho bastardi sú. Na to ja poviem len: Ale no tak!

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram