Balíš na dovolenku? Tieto módne kúsky ti nesmú v kufri chýbať

Dovolenka je pred tebou a ty sa už nemôžeš dočkať, až zabalíš kufor a vyrazíš v ústrety tým najkrajším dobrodružstvám. Lenže čo si zabaliť, aby ti to pristalo a nič ti nechýbalo? Poradíme ti!

Leto je v plnom prúde a všadeprítomná prázdninová atmosféra nenecháva nikoho chladným. Vyrážaš práve teraz na dovolenku? A tiež sa ti stáva, že pred odchodom stojíš pred prázdnym kufrom a nevieš, čo zabaliť, aby si bola chic a nič ti nechýbalo? Pozri sa s nami na základné kúsky tvojho dovolenkového šatníka!
PLAVKY
Zabudnúť na plavky sa snáď nedá, ale poznáš to… Náhoda je blbec a určite nechceš stráviť prvé dni dovolenky zháňaním nových, zvlášť pokiaľ vyrážaš k moru a chystáš sa stráviť voľno na pláži. Aké vybrať? Je len na tebe, aké zvolíš, ale pokiaľ chceš nachytať čo najviac bronzu, tak jednoznačne siahni pre plavky dvojdielne. Farba aj vzor je len na tebe. Ideálne je, keď máš so sebou plavky dvoje. Okrem toho, že budeš na pláži každý deň trochu iná, sa tiež môžeš prezliekať do suchého, aby si zabránila gynekologickým problémom. Nechceš si predsa pokaziť leto.

TUNIKY A LETNÉ ŠATY
Ak si ubytovaná v hoteli, kde máš zaistený komplet servis, nezabudni si pribaliť nejaké oblečenie aj na plavky. Vo väčšine hotelov je zákaz vstupu do reštaurácií v plavkách. Potrebovať budeš niečo jednoduché, čo na seba rýchlo hodíš pri bazéne a odbehneš si na obed. Ideálna je dlhá tunika, ktorú môžeš prepásať a mať tak skvelý outfit na pláž, večernú prechádzku aj na drink. Hodiť sa ti budú určite kraťasy a tielko, voľná sukňa a ľahký topík, alebo nejaké rozviate letné šaty. Si na dovolenke, takže pokiaľ si nevyrazila do hôr na cyklovýlet, zabudni na tepláky a vyťahané tričká.
KLOBÚK
Slniečko páli o sto šesť a ty určite nechceš riskovať úpal a tráviť zbytočne dovolenku v hotelovej izbe. Takže celkom určite si do kufra pribal štýlový klobúk. Pravda, u nás ešte stále klobúky ešte len hľadajú svoje miesto, v iných krajinách sú ale úplnou samozrejmosťou a patria k základným kúskom šatníka každej ženy. Urob mu v tom svojom miesto tiež. Nielen že ťa ochráni pred ostrými lúčmi slnka, ale tiež je to štýlový módny kúsok, ktorý ti pristane. Ľahko s ním doladíš akýkoľvek outfit, či už sa bude jednať o ľahký safari štýl alebo prostú eleganciu.

VEČERNÁ GARDEROBA
Než vyrazíš, zisti si, aké pravidlá pre dress code má hotel, v ktorom budeš bývať. Niekde môžu požadovať na večeru spoločenský odev. Stav teda na šaty – malými čiernymi určite nič nepokazíš. Pokiaľ to nie je tvoj štýl a nerada sa paríš v čiernej, tak kombinácia sukne a ľahkej blúzky je tiež skvelou voľbou. Pribaliť si môžeš aj klasické šaty v rôznych farbách.

Couple planning vacation trip and searching information on tablet

NEZABUDNITE NA DOPLNKY A ŠTÝLOVÉ BOTKY
Doplnky hrajú prím! S nimi môžeš docieliť určitú ležérnosť alebo celý outfit posunúť o stupeň vyššie. Staviť môžeš na jednoduchú retiazku, rad perál, alebo korálky. Hitom sú retiazky na telo. Určite pribal aj nejakú tú šatku, s veľkým môžeš robiť priamo psie kusy, použiť ho ako pareo, uviazať si ho ako šaty alebo použiť ako ľahkú tuniku. Fantázii sa v tomto prípade medze nekladú. Pribal si určite žabky, ty na pláži uživíš asi najviac. Hodiť sa budú topánky do vody, ľahké sandálky do hotela a pokiaľ sa chystáš spoznávať aj krásy miesta, kam ideš, určite nezabudni na pohodlné tenisky.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram