Štýlové rukavice, ktoré zahrejú aj pristanú. Kúsky, ktoré ti nesmú v šatníku chýbať

Vonku je zima, až to praští a najviac ťa zobú ruky. Ale to nemusí, kúp si štýlové rukavice, ktoré ťa nielen zahrejú, ale ešte dodajú šmrnc tvojmu outfitu. Vyberať ich z čoho a nemusia to byť len rukavice. Čo tak slušivé návleky či rukávniky? Nedaj omrzlinám šancu! Poradíme tí, čo sa teraz nosia.

Krehnuté prsty dokážu poriadne potrápiť a čo horšie, naše ruky chladom trpia – vysušujú sa a potom rýchlejšie starnú. A to nechceš, takže už len kvôli tomu by si ich mala chrániť pred zimou. Skrátka rukavice by mali byť v tvojom šatníku a nielen jedny, kúp si elegantné, športové aj na bežné nosenie. Inšpiruj sa a vyber si tie, ktoré sa k tebe najviac hodia.
SPRÁVNA DĹŽKA
Pre tohtoročnú zimu sú trendy dlhšie rukavice. Frčia tie v dĺžke po lakte. Novinkou je potom outfit zložený z kabátu s krátkymi rukávmi a dlhých rukavíc až k lakťom. Dlhé rukavice ale musíš vedieť nosiť a naozaj si dať záležať pri výbere kabátika. Určite by ale v tvojom šatníku nemali jedny dlhšie rukavice chýbať, najlepšie kožené, a pokiaľ si hodláš zaobstarať len jedny, zvoľ univerzálnu čiernu farbu.

RUKAVICA NIELEN NA VON
Rukavice nemusíš nosiť len k zimnému kabátu, ale pokojne aj k spoločenským šatám. Tu je ale dôležitý materiál, na večer sa určite hodí krajková. Podčiarknu tvoju jemnosť. Zaujímavé sú aj tie, čo sú so šnurovaním na jeden prst. Pohrať sa tiež môžeš s náramkami, ktoré sa navliekajú na rukavice. Pokiaľ chceš byť naozaj na večierku neodolateľná, obleč si šaty s odhalenými ramenami ak tomu dlhé rukavice. Budeš neprehliadnuteľná.

KOŽA JE PROSTE KOŽA
Kožené rukavice sú jednoducho klasika. Ak chceš svoj outfit oživiť, kúp si ich s rôznymi ozdobami či cvočkami. Siahni pokojne po inej farbe, než je čierna. Pokiaľ rukavice zladíš so zvyškom oblečenia, choď pokojne do červenej, hnedej či olivovej. A ak sa bojíš, že ti v kožených rukaviciach bude zima, kúp si tie s vlnenou podšívkou.

ZAHRAJ SA
Farebné pletené rukavice patria len k športovej bunde? Kdeže. Môžeš si ich pokojne navliecť aj k elegantnému kabátiku, kombinácia štýlov je žiaduca a budeš pôsobiť viac ležérne. Pletené rukavice by si jednoducho v šatníku mala mať, hodí sa takmer k čomukoľvek a vyberať ich z čoho. Čo tak nejaké s klasickým zimným vzorom? Keď k tomu zvolíš vhodný šál, si na zimu riadne vybavená.

Shot of an attractive young woman enjoying being out in the snow

CHCEŠ ZMENU? SPRIĎ SI RUKÁVNIKY ALEBO NÁVLEKY
Rukávniky sa nosili hlavne na začiatku minulého storočia až do tridsiatych rokov, kedy ich vystriedali kožené rukavice. Avšak teraz sa do módy zase vracia. Len sa jednoducho nesmieš báť byť výstredný. Ak si čerstvá mamička a musíš denne vyrážať s kočíkom von, kúp si rukávnik určený priamo naň. Stačí ho pripnúť na rukoväť kočíka a zima na teba nemôže. Ďalšou možnosťou, ako zahriať ruky, sú návleky. Hodí sa pre tých najväčších zimomrivcov, pretože vyplní voľný priestor pod rukávom, kadiaľ prúdi studený vzduch a môžeš ich nosiť aj v miestnosti, pokojne k tričku s krátkymi rukávmi.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram