Prečo mrznúť? Čiapky sú IN

Pamätáš si doby, kedy si si čiapku na hlavu nenarazila ani v mínus desiatich? Tak na tento prístup rýchlo zabudni. Nechceš byť predsa chorá, mať zápal uší alebo migrénu. A navyše ten, kto vie pokrývku hlavy správne nosiť, má určite väčší šmrnc ako ten s rezancou pri nose. Pokiaľ chceš byť túto zimu in, rozhodne si ich niekoľko kúp. Naučíme ťa ich nosiť.

ALEBO SA BLÁZNIVÝCH GULICHOV
Čiapka s brmbolcom nie je len pre deti. Aj ty v nej môžeš byť roztomilá. Len si daj pozor, aby si ju zladila so zvyškom oblečenia. Nechceš predsa vyzerať ako klaun. Trendy sú multifunkčné čiapky, ktoré sú zároveň šálom. Vyskúšaj ale aj čiapky s rôznymi bláznivými ušami či vrkočmi. Výborne sa hodí na zimné radovánky.

NIELEN NA ZIMU
Kto chce byť štýlový, rozhodne sa čiapkam nevyhýba. A nenosí ich len v mrazivých mesiacoch, ale aj na jeseň a na jar. Pre túto dobu sa výborne hodí čiapka tzv. trpasličí, sú predĺžené dĺžky a nosia sa mierne zvesené dozadu. Sú už niekoľko rokov veľmi módne a dobre sa kombinujú napríklad s koženými bundičkami či športovým outfitom.
IDEŠ NA HORY? ZABUDNI NA ČIERNU FARBU
Pokiaľ sa chystáš na hory, určite si čiapku pribal. Dávaj pozor, aby ti dobre padla, pretože praktickosť na zjazdovke alebo v stope určite oceníš. Tento rok idú do módy hlavne čiapky farebné. Čierne čiapky k lyžiarskemu oblečeniu sú už out. A pozornosť venuj aj výberu materiálu, daj prednosť bavlne a zvoľ radšej tenšiu látku, aby si sa zbytočne nespotila.

BARET JE VEČNÝ
Ak nie si čiapkový typ, choď do baretky a získaj trochu francúzskeho šmrncu. S baretom môžeš rôzne experimentovať. Nasadiť si ho za uši aj cez ne. Vlasy si pokojne rozpusť alebo si vytvor drdol vysoko na hlave. Vyskúšaj aj bekovku. Líšia sa od baretky tým, že má vpredu šilt a pôvodne ju nosili páni. Pôsobí veľmi elegantne a pristane ti predovšetkým k menčestrovému sáčku, ale aj k džínsom či sukni.
Náš tip: Kúp si baretku nenápadnej farby a môžeš ho oživovať rôznymi doplnkami, sponami alebo brošňami podľa nálady.
VYSKÚŠAJ NIEČO NOVÉHO
Nudí ťa klasický strih čiapok? Inšpiruj sa exotikou a vyskúšaj rôzne turbany. Možno zaobstarať aj čiapku, ktorá turban iba imituje, aby si si nemusela robiť starosti s jeho viazaním. Originálne budeš vyzerať aj v pletenej čelenke.

happy stylish female with mittens in a knitted hat and sheepskin coat outdoors in the city park in winter.

SKONTROLOVAŤ, SLADIT, SPRÁVNE NOSIT
Nech už si vyberieš akúkoľvek čiapku, nezabudni sa v zrkadle skontrolovať zo všetkých strán. Možno ti čiapka pristane spredu, ale zozadu už to taká hitparáda nie je. A zvoľ k nej vhodné doplnky. K čiapke patrí šál a rukavice. Skús dodržiavať jednotu materiálu, aby si na hlave nemala bavlnenú čiapku a na rukách kožené rukavice. Zladiť musíš aj štýl, preto sa dopredu rozhodni, či budeš za elegantnú dámu alebo rozvernú školáčku. Tiež si rozmysli, aký účes pod čiapku zvolíš, aby si si ho zbytočne neponičila. Čo tak romantické vrkôčiky? Ak nosíš klasický chvost, kúp si čiapku s otvorom.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram