Sezóna svetrov je tu: Aké svetre tento rok v zime frčia?

Sveter – tá hrejivá, mäkučká a príjemná súčasť našich šatníkov má opäť miesto na výslní. Je totiž zima, a preto nie je od veci sa zababušiť do nejakého kúsku. Svetrová sezóna je v plnom prúde. Vieš, aké tento rok v zime frčí?

Sveter je celkom dlho súčasťou našich skríň a je považovaný za cool doplnok a akýsi základ vrchného oblečenia. A je jedno, či si zaobstaráš pletený, alebo priadzový, veľký či malý, krátky alebo dlhý. Všetky majú jedno spoločné – sú prima hrejivé a chránia ťa pred chladom. Avšak pani móda všetkým diktuje byť vždy v obraze a vedieť, aký sveter je práve módny.
Vlani to bol predovšetkým dlhý kardigan, ktorý sa stal akýmsi Must Have roku. Kardigan je druh svetra, ktorý má alebo nemá zapínanie, niekedy je voľný a inokedy sa zaväzuje v páse. Tento sveter, často imitujúci ľahký kabát, bol v dlhej verzii jednoznačne vlani na výslní. Tento rok je to trochu inak, medzi druhmi svetrov, ako sú rolák, kardigan, sveter cez hlavu či prepínací sveter, vládne pulóvre alias svetre cez hlavu, a to dlhé aj v dĺžke do pása, a všetky ideálne oversized.

Patrí k najpohodlnejším kúskom a nie je sa čo diviť. Predovšetkým sa do nich môžeš krásne a maximálne zababušiť. Sú to perfektne variabilné svetre a dajú sa ľahko kombinovať do najrôznejších lookov. S takýmto jedným oversized svetrom môžeš vykúzliť nespočetné množstvo úplne odlišných outfitov. Dalo by sa povedať, že oversized svetre boli, sú a budú v kurze opakovane. Ich obľuba sa stále vracia, u niekoho ani nepominula a uprednostňuje ich stále – napriek módnym vlnám, alebo práve vďaka nim.

OVERSIZED SVETRE MÔŽEŠ NOSIŤ
ako šaty alebo cez šaty
ako vrstviaca súčasť cez tričko, rolák, košeľu či tielko, pretože vrstvenie je stále obľúbené a šik
k nohaviciam rôznej šírky i dĺžky
perfektne ladí s džegínami a legínami
a hodí sa aj k sukniam rôznej dĺžky a strihu
možno ich skvele využiť ako sexy kúsok s holým ramenom (k sukni, legínam aj nohaviciam)

Smiling vivacious young woman relaxing on a tropical beach sitting on the sand dunes overlooking the sea enjoying the autumn sunshine

DENIM JE K NIM NAJ!
Oversized svetre si veľmi dobre rozumie predovšetkým s denimom. Preto k nemu môžeš vziať ako džínsovú sukňu, tak šortky a dlhé džínsy alebo aj lacláče. A nosí sa cez ne aj džínsová bunda. Aj cez džínsové šaty bude tento kúsok to pravé orechové. Z farieb dominujú jemné a tlmené odtiene, ale aj veselé sýte – oranžová, červená a frčia aj okrová. Prevláda jednofarebnosť, aj keď sa sem tam nájdu aj farebné colorfull kúsky, alebo v priečnych pruhoch.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram