Buď košieľka: S košeľovými šatami neprohloupíš, sú v kurze!

Máš dosť upnutých šiat, v ktorých sotva dýchaš a úzkych sukní, v ktorých sa nemožno poriadne voľne pohybovať? Nebaví ťa už strážiť sa, kde ti vylezie nejaký ten špíček v tesnej av siluete obopínajúcej blúzke či tope? Tak stav na košeľové šaty, s nimi nikdy neprehlúpiš!

Košeľové šaty by ti nemali v šatníku chýbať. Sú totiž úplným hitom posledných sezón. A nie je sa čo diviť. Získali na obľube pre svoju praktickosť, príjemné nosenie a variabilitu. V košeľových šatách budeš skrátka vždy za hviezdu. Aj keby len preto, že košeľové šaty sú súčasťou dámskej módy už veľmi dlho a pochádza z rúk svetoznámej návrhárky.
KOŠEĽOVÉ ŠATY SÚ FRANCÚZSKE
Bola to Francúzka Coco Chanel, ktorá v roku 1916 predviedla prvú ucelenú kolekciu, v ktorej sa objavili originálne košeľové šaty, popisované ako jednodielny a voľný odev, nosený bez korzetu, zviazaný v páse alebo voľne splývajúci. Bola to Coco, ktorá v 20. a 30. rokoch skvele pretvorila pánske strihy na príjemne pohodlné dámske kúsky na voľný čas. Jej môžeš poďakovať za to, že týmto počinom vynašla de facto športové dámske oblečenie, kde figurovali aj košeľové šaty. Tie následne začali získavať aj oveľa štýlovejšiu a elegantnejšiu formu ako len tú športovú.
Coco Chanel vedela, čo robí, keď hľadala pohodlnú a praktickú módu pre dámy. Nechcela sa zmieriť s upnutosťou a nepraktickosťou kúskov, ktoré v tom čase boli pre ženy a dámy k dispozícii. Táto pôvodom jednoduchá vidiecka dievčina sa vypracovala z ničoho na post svetovej návrhárky a sama svoju módu propagovala tým, že ju nosila. Nie je vôbec nadnesené, keď povieme, že ju možno brať za kľúčovú osobu dámskej módy, ktorú svojimi nápadmi a návrhmi spestrila, ozvláštnila a značne obohatila. A za košeľové šaty jej patrí najväčšia vďaka.

Prečo si zaobstarať košeľové šaty?
Sú nadčasové a môžu byť tvojím prima kúskom v šatníku aj roky a stále budú v kurze a šik.
Patrí k najlichotivejšiemu typu dámskych šiat vôbec – vďaka svojmu voľnému strihu sú veľmi pohodlné a príjemné na nosenie, navyše pristane každej žene.
Majú praktické využitie – okrem klasickej spoločenskej udalosti ich možno vziať na akúkoľvek príležitosť av prípade čiernych košeľových šiat z vhodného materiálu a strihu, je možné ich využiť aj ako malé čierne.
Hodí sa na všetky typy postáv – chudé, hranaté, so širokým aj úzkym pásom, typ presýpacích hodín, hruška aj jablko (s väčšími prsiami aj bruškom).
Sú vhodné aj pre ženy, ktoré nemajú postavu modeliek – vynosia ich krásne ženy štíhle, bacuľky, plnoštíhle aj silné.
Vynosia ich dievčatá a ženy v každom veku – či už násťročná, alebo tridsiatka či päťdesiatka alebo seniorka, každá si v nich bude pripadať pohodlne a vyzerať šik.
Je možné k nim obuť ako športovú, tak aj elegantnú obuv, to všetko s vysokým alebo nízkym podpätkom alebo bez podpätku.

Men’s shirts in the clothing store

VARIABILITA NA ENTOU
Tieto šaty môžeš vziať do práce, na prechádzky mestom aj na rande alebo na posedenie s priateľmi či na výlety. Vynosíš ich krásne s teniskami a vrecovou kabelkou či batôžkom cez rameno, ako ležérny variant, ale aj s lodičkami, alebo sandálkami na podpätku spolu s nápaditým náramkom a malou kabelkou či listovou kabelkou.
Perfektne ich nakombinuješ s kratšími aj dlhšími legínami, trojštvrťovými či sedemosminovými nohavicami či dlhými slim džínsami. A nevšedný casual look získaš podvlečením tielka či tričká pod šaty, ktoré necháš rozopnuté a doplníš ich džínsami so širokými nohavicami. Keď k tomu pridáš klobúk a štýlové slnečné okuliare, budeš za hviezdu vždy a všade.

MENEJ JE VIAC
Pri doplňovaní košeľových šiat o topánky, kabelku, opasok, náramky a ďalšie propriety, si daj pozor na nadbytok doplnkov. Tu platí, že menej, je niekedy viac. Obzvlášť buď opatrná s kúskami, ktoré sú lesklé, zdobené trblietkami, kamienkami a flirtami. Tie sa ku košeľovým šatám nehodia a neladia s nimi.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram