Johnson hovoril so Zelenským o ruskej blokáde Odesy a humanitárnej pomoci Ukrajine

Autor: Tiscali.cz | Dátum: 23. máj 2022 08:47 5/5 nových

Johnson hovoril so Zelenským o ruskej blokáde Odesy a humanitárnej pomoci Ukrajine

Britský premiér Boris Johnson dnes telefonicky hovoril s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským o blokáde ukrajinského prístavného mesta Odesa vojskami ruského prezidenta Vladimira Putina.

Ukrajinská armáda nasadila do bojov raketomety z Česka

Johnson a Zelenskyj hovorili aj o potrebe zvýšiť objem potravinovej a inej humanitárnej pomoci Ukrajine. S odkazom na hovorcu britského predsedu vlády o tom informuje agentúra Reuters.

„Lídri rokovali o Putinovej ohavnej blokáde Odesy, najväčšieho ukrajinského námorného prístavu,“ uviedla Downing Street vo vyhlásení.

Two mercenary soldiers during a special operation in the smoke against the background of a dark concrete wall. Photo with copy space in the center. Format photo 3×1.

Podľa textu sa Johnson rozhodol znásobiť „úsilie v poskytovaní životne dôležitej potravinovej a humanitárnej pomoci obyvateľom Ukrajiny a zabezpečiť, aby krajina bola schopná vyvážať do zvyšku sveta“.

Johnson sa so Zelenským podľa vyhlásenia zhodol na tom, že je potrebné, aby medzinárodné spoločenstvo zostalo jednotné „v odsudzovaní Putinovho barbarstva“.

Britský premiér zároveň ukrajinskému prezidentovi povedal, že „každá krajina má povinnosť pomôcť Ukrajine v jej boji za slobodu, a to ako teraz, tak v dlhodobom horizonte“.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram