Bývanie v škandinávskom štýle The Thinker

Znie naozaj poeticky – The Thinker, Creative Mindy, Human Nature. Tieto tri škandinávske štýly jednoducho nemajú chybu. Severania sú kabrňáci v zariaďovaní útulného, ​​príjemného, ​​praktického, a pritom jednoduchého bývania. A ich tri nové trendy o tom vypovedajú. My sa dnes pozrieme na zúbok prvému z nich, a tým je The Thinker.
THE THINKER
Názov je jasný – mysliteľ, pretože vznikol z anglických slov Think (myseľ) a Thinker (mysliteľ). Je to skrátka interiér vytvorený s cieľom nabádať a lákať na premýšľanie, dumanie a úvahám.
The Thinker – to je jednoducho pokoj a izba, pohoda. Nájdeš v ňom obľúbený klasický škandinávsky minimalizmus, jednoduchosť a harmóniu umocnenú všadeprítomnou modrou, šedou a čiernou farbou. Tieto odtiene sa bez ďalších rušivých kontrastov prelínajú a dopĺňajú.
V tvojom príbytku budú spoluvytvárať pokojné ostrovčeky, zákutia plné ticha, lákajúce na zamyslenie a hĺbanie pre seba samého (alebo nad nesmrteľnosťou chrústa). Alebo len k samotnému bytiu tu a teraz.
The Thinker vie štýlovo a ľahko spojiť staré s novým v nadčasový interiér, ktorý priam sála harmóniou. Ak máš rada modrú, čiernu a šedú, je to to pravé orechové práve pre teba. Tieto tri farby bez ďalších cielene a tlmene rezonujú v čistých líniách a geometrických tvaroch všetkého zariadenia.

Farby kombinujú odľahčené kovové kúsky (predovšetkým z bieleho kovu), keramiku (hlavne hladkú a jednoduchú), svetlý nábytok (obzvlášť drevený alebo v spojení s kovom) a čisté, číre sklo v zmesi galantnosti, pokoja a elegancie. Oceán pohody pre ľudskú dušu a psychiku, čo hovoríš?
Nábytok ani police nemusia prekypovať vecami, všetko múdro schovej za dvierkami a do krytých skriniek. Vonku postačí keď do otvorených políc umiestniš pár šík kúskov a niektoré necháš cielene len tak prázdne a voľné. Pôsobí to vzdušne a jednoducho. Tmavé kúty rozsvieť treba stojacou lampou, tá s prvkami v bielom kove bude ideálna.

Môžeš po príchode domov spočinúť na praktickej a jednoduchej lavici, slúžiacej ako botník či úložný priestor. Alebo sa uvelebiť v pohodlnom kresle, dať si dúšok horúceho čaju, čítať alebo len tak zavrieť oči a relaxovať, či sa natiahnuť na pohovku a vnímať tú pohodu a pokoj.
A keď si v spálni vytvoríš vďaka farbám a dekoráciám á la The Thinker atmosféru plnú pohody a relaxu, nebude sa ti z toho príjemného pohodlia ani chcieť vstávať. A prečo áno? Jednoducho sa zababuš do perín a snívaj alebo si ešte chvíľku zdriemni.

Excited American young family show keys to own home, happy couple buying first house together, smiling husband and wife purchase new property. Ownership concept


NA DETAILOCH ZÁLEŽÍ
Každý detail štýlu The Thinker by mal byť premyslený a láskyplne riešený, a pritom vďaka kovu, prázdnym policiam a miestam v nábytku odľahčený a krásne pohodovo vzdušný. A o tom je celý Thinker – tichý, pokojný a pohodový príbytok, tvoj azyl, pokojný prístav a domov.
Páči sa ti jednoduchý a praktický škandinávsky štýl? Potom sa môžeš okrem The Thinker inšpirovať aj dvoma ďalšími trendmi štýlmi – Human Nature a Creative Mindy. Mrkni na video…

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram